A csomagolás művészete
Mielőtt hasznos információk tömegével árasztanálak el titeket, jöjjön egy videó, ami lekörözhetetlen a maga kategóriájában."Packaging like a Pro"
Szóval, ha a lista megvan, és felvérteztük magunkat a "hogyan csomagoljunk sok dolgot kis helyre tudással" le kell, hogy hűtsem a kedélyeket. Ugyanis ha egy picivel több pénzt és időt tudtok szánni a vásárlásra az Államokban, egyszerűen nem érdemes teletömött bőrönddel nekiindulni. Akkora kint a kínálat és olyan hihetetlen jó áron kaphatsz meg világmárkákat vagy az utcai kínai árustól a turista-pólókat, hogy azt kár kihagyni. ( A vásárlási lehetőségeket majd nemsokára részletezem egy külön posztban!) Mi plusz egy bőrönddel érkeztünk haza...
Ilyen esetekben mint a mienk pedig nem árt tudni, hogy ez milyen költségvonzattal jár. Ugyanis a legtöbb légitársaságnál a turista osztályon csak 1 nagyméretű bőröndöt adhatsz le. Ezeknek a maximális súlya ugyanúgy különbözik, mint a gépre felvihető csomagoké, vagy azok számáé. Így mindig érdemes körülnézni, hogy mik a lehetőségeink, és a legszűkebb keresztmetszetre szabni a csomagjainkat.
Íme néhány hasznos link azoknak a légitársaságoknak a szabályairól, amelyekkel már utaztunk:
British Airways:
American Airlines:
http://www.americanairlines.hu/intl/hu/travelInformation/baggage/bagIndex.jsp
Delta:
http://www.delta.com/content/www/en_US/traveling-with-us/baggage/before-your-trip/checked.html
http://www.delta.com/content/www/en_US/traveling-with-us/baggage/during-your-trip/carry-on.html
A többi légitársaságot érintő szabályokról egy helyen legegyszerűbben a www.seatguru.com oldalon tudtok utánanézni, de utazás előtt egy héttel érdemes ránézni a konkrét társaság honlapján, előfordulhatnak változások.
Még 1 dolog! A biztonsági ellenőrzéssel nem éri meg szórakozni, még akkor sem, ha Ferihegyen elnézőek egy rózsaszín péniszpumpa láttán <true story :D>. Minden szúró-vágószerszámot hagyjunk a nagy bőröndben, folyadékot 1 dl-es kiszerelésekben (tehát érdemes a krémekből a pici kiszerelést választani), az átvilágítás során vegyük ki a laptopot, zsebünkben és magunkon semmi fémeset ne hagyjunk. Londonban nagyon udvariasak és körültekintőek, az Egyesült Államokban viszont néha egészen mogorvák. Ne várj segítséget, se megértést ha szerencsétlenkedsz a táskával, kalappal, aprópénzzel és fényképezőgéppel. Itt már nem csak szúrópróbaszerűen, hanem mindenkinek kötelező jelleggel meg kell szabadulnia a cipőjétől, gyakran átvilágítanak téged is, nem csak a poggyászt. Vigyázat, még egy cukorpapír a zsebben is bajba sodorhat :)